Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

dystans tresc

Klementyna Pielaszkiewicz


urodziła się w Gdańsku , wczesną młodość spędziła w Pakistanie, potem studiowała
w Anglii podstawy design’u. Bardzo dużo podróżowała. W roku 2003 ukończyła studia na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i od tego czasu pracuje jako projektantka biżuterii. Bursztyn jest dla niej czymś oczywistym. Ceni go za jego uniwersalność i plastyczność. Najbardziej lubi go w jego surowej, naturalnej postaci. Biżuteria unikatowa nosi wyraźne ślady życiorysu artystki. Ślady jej podróży – szczególnie tych na Wschód i związanych
z nimi fascynacji i inspiracji – pojawiają się zarówno w formach, jak tytułach prac. Jak większość współczesnych artystów Klementyna  Pielaszkiewicz wykorzystuje rozmaite materiały. Srebro jest najczęściej używanym metalem i łączone jest z bursztynem, szkłem, plastikiem, skórą, filcem, muszlami,  kamieniami i perłami.

  klemi 01   klemi 01mklemi 02mklemi 03mklemi 04mklemi 05mklemi 06mklemi 07mklemi 08mklemi 09mklemi 10m
         
         
pusty_paski.jpg