Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

aktualnosci

dystans tresc

lmf

Luiza Milewicz

Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie w Nowej południowej Walii.  Ze stopniem doktora w dziedzinie tekstyliów i jubilerstwa.

Luiza prowadzi własne studio i firmę o nazwie Lumina Design.Tutaj powstają jej prace, w których łączy tradycyjną technikę rękodzieła z nowoczesną technologią i procesami współczesnej produkcji.  Wynikiem są dekoracyjne i funkcjonalne obiekty z dziedziny jubilerstwa i akcesoriów jak również wyroby oświetleniowe dla wnętrz prywatnych i komercyjnych. W swoich projektach artystka wykorzystuje technikę tkactwa z użyciem włókien światłowodowych.  Efektem tej pracy jest seria miniaturowych żyrandoli.

Każdy żyrandol to zbiór chaotycznie splecionych przeźroczystych nitek przechodzących przez serię pierścieni i dysków i podświetlonych przez miniaturowe ledy.  Przeźroczyste i zwiewne w ciągu dnia przeobrażają się w dynamiczne i kolorowe przedstawienie w nocy.

Projekty żyrandoli stanowią kontynuację projektu pracy doktorskiej Luizy.  Prezentacja tej pracy odbyła się na deskach sceny Muzeum Sztuki w Sydney pod nazwą „Iluminated Transformation:  Light, Jewellery and the Body”.  Podczas pokazu tancerze ubrani byli we włókna ze światłowodów podświetlających noszoną przez nich biżuterię.

Z czasem iluminacja biżuterii podczas ruchu ciała przerodziła się formę samą w sobie.  Forma ta stała się inspiracją dla powstania żyrandoli, jako obiektów przedstawiających ten ruch z wykorzystaniem coraz mocniejszych źródeł światła.

Ostatnie prace przecinają granice pomiędzy sztuką i designem przez przedłużenie kontekstu biżuterii dla ciała w „biżuterię dla wnętrza”

  lm08   lm04mlm08mlmn02m
         
         
pusty_paski.jpg